کوپه دربست

شاید بتوان برای تمام امتیازات قطار و سفر با قطار به نحوی در سایر وسایل نقلیه معادل پیدا کرد. اما امکان در اختیار داشتن فضایی کاملا خصوصی در طول مسیر سفر، ویژگی‌ای است که جز در قطار در هیچ وسیله‌ی دیگری قابل دستیابی نیست. شما می‌توانید در سفر‌هایی که تعداد مسافران از تعداد صندلی‌های کوپه کمتر است، برای حفظ حریم خصوصی خودتان و یا به هر دلیل دیگری از این قابلیت منحصر به فرد سفر با قطار استفاده کنید. بدین منظور فقط کافی است هنگام خرید بلیت قطار درخواست خود را مبنی بر کوپه دربست ثبت نمایید. این امکان برای گروه مسافران بانوان، افرادی که راغب به همسفر شدن با افراد غریبه نیستند و جمع‌های دوستانه و خانوادگی بسیار ارزشمند است.


هزینه دربست کردن کوپه قطار

هزینه‌ی دربست کردن کوپه در واقع هزینه بلیط مسافرین حاضر در قطار به علاوه‌ی صندلی‌های خالی کوپه است که در هنگام خرید بلیط مسافری برای آنها ثبت نمی‌شود. در این حالت مبلغ پرداختی برای صندلی‌های خالی به صورت زیر محاسبه می ‌شود:

هزینه‌ی خدمات عمومی* ارائه شده به مسافران – هزینه بلیط قطار = هزینه هر صندلی خالی در کوپه‌ی دربست

*خدمات عمومی شامل خدماتی ارائه شده به مسافران در ایستگاه راه‌آهن و پذیرایی اولیه در قطار، می‌شود.


نکات مهم در رابطه با کوپه دربست قطار

  • این ویژگی برای مواقعی است که مسافرین حاضر کمتر از تعداد ظرفیت کوپه انتخابی هستند.
  • برای دربست کردن کوپه لازم است هنگام خرید بلیت، گزینه "کوپه دربست" انتخاب شود و تعداد مسافرین حاضر (که کمتر از ظرفیت کوپه انتخابی هستند)، ثبت شود.
  • تعداد و اطلاعات تمامی مسافران حاضر در کوپه دربست شده، باید ثبت شود.
  • چنانچه در بین مسافران کوپه‌ی دربست شده کودک زیر دو سال وجود دارد، یک صندلی برای او در نظر گرفته می‌شود. لذا باید هزینه‌ای معادل نصف مبلغ یک بلیط بزرگسال برای آن پرداخته شود.
  • تعداد مجاز مسافرینی که بعد از دربست کردن کوپه می‌توان اضافه کرد، فقط یک نفر است. هزینه‌ای که برای این مسافر باید پرداخت شود، در داخل قطار و توسط رئیس قطار مشخص می‌شود.
     
Loading ...