معرفی واگن‌های بن ریل

قطار غزال (کوپه‌ای 4 تخته)

قطار‌های غزال در مسیر‌های زیر به مسافران گرامی خدمت‌رسانی می‌کنند.

 • تهران - مشهد و بالعکس
 • زنجان، قزوین - مشهد و بالعکس
 • کرمان - مشهد و بالعکس
 • کرمان - تهران و بالعکس
 • بندرعباس - تهران و بالعکس
 • یزد - تهران و بالعکس

کوپه‌های چهار تخته‌ غزال با صندلی‌های راحت و امکانات مطلوب، بهترین گزینه برای سفری راحت در مسیرهای طولانی هستند. در هر کوپه نمایشگر‌هایی وجود دارد که پس از نمایش راهنما و دعای سفر، فیلم منتخبی برای مسافرین عزیز پخش خواهد شد. در قطار‌های غزال می‌توانید با اتصال به Wi-Fi آفلاین به آرشیو متنوعی از موسیقی و فیلم دسترسی داشته باشید و بر اساس سلیقه خود از آنها لذت ببرید. در طول مسیر سفر با قطار غزال می‌توانید از مهماندار هدفون، روزنامه و یا کتاب بخواهید. پذیرایی رایگان از مهمانان شامل چای، آب معدنی و بسته‌ پذیرایی می‌باشد. همچنین در صورت تمایل می‌توانید هنگام خرید بلیت غذای خود را نیز سفارش دهید.
هر واگن قطار غزال ۱۰ کوپه‌ چهار نفره دارد که هر کدام از واگن‌ها کوپه‌ اختصاصی مهماندار دارند و در آنها امکاناتی مثل مایکروویو، آب‌سردکن، یخچال و تجهیزات ارتباط با مسافر وجود دارد. هر یک از صندلی‌ها میز مخصوص برای سرو غذا دارند و در هر سمت کوپه پریز جداگانه‌ای برای شارژ لپ‌تاپ و تلفن همراه تعبیه شده است.
با انتخاب قطار‌های غزال با پذیرایی ویژه در هنگام خرید بلیت قطار، علاوه بر امکانات قطار غزال می‌توانید از سرو غذای انتخابی از منوی رستوران در طول سفرتان لذت ببرید.


قطار سروش (کوپه‌ای 4 تخته)

قطار‌های چها تخته سروش در مسیر‌های زیر به مسافران گرامی خدمت‌رسانی می‌کنند.

 • تهران - مشهد و بالعکس
 • قم - مشهد و بالعکس
 • همدان - مشهد و بالعکس

واگن‌های سروش در دو نوع سروش پلور و سروش پارسی مسافران بن ریل را جا‌به‌جا می‌کنند. کوپه‌های چهار نفره قطار‌های سروش انتخاب مناسبی برای سفر‌های دوستانه و خانوادگی می‌باشند. برای مسافرینی که تعدادشان کمتر از 4 نفر است، امکان فوق‌العاده کوپه‌ی دربست نیز وجود دارد. در هر کوپه دو نمایشگر تعبیه شده است که مسافران می‌توانند از آرشیو موجود، موسیقی و فیلم مورد علاقه خود را انتخاب کنند. پذیرایی رایگان قطار سروش شامل چای، دمنوش و آب معدنی می‌شود. همچنین امکان سفارش غذا از منو هنگام خرید بلیت با پرداخت هزینه جداگانه، برای قطار سروش پارسی وجود دارد. این امکان در سفر با سروش پلور مهیا نیست. کتابخانه، پکیج خواب یکبار مصرف، اینترنت و روزنامه از دیگر امکانات قطار سروش هستند.


قطار پرستو (کوپه‌ای 4 تخته)

قطار‌های چها تخته پرستو، در حال حاضر در مسیر‌های زیر به مسافران گرامی خدمت‌رسانی می‌کنند.

 • اهواز - مشهد و بالعکس
 • خرمشهر - مشهد و بالعکس
 • تهران - اهواز و بالعکس
 • تهران - خرمشهر و بالعکس

کوپه‌های چهار نفره واگن پرستو از نوع پلور سبز بوده و مجهز به دو نمایشگر می‌باشند. مسافران می‌توانند با اتصال به Wi-Fi آفلاین از آرشیو فیلم و موسیقی آنها استفاده کنند. امکانات رایگان قطار پرستو شامل صبحانه، سرویس خواب، روزنامه و آب معدنی می‌شود. همچنین هدفون و کتاب در صورت درخواست در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. مسافران می‌توانند از داخل قطار و با پرداخت در محل جهت سرو وعده غذایی در قطار استفاده کنند. همچنین امکان ثبت سفارش غذا هنگام خرید بلیت برای قطار‌های پرستو وجود دارد.


قطار سفیر (کوپه‌ای 4 تخته، کوپه‌ای 6 صندلی و اتوبوسی)

قطار‌های سفیر درحال حاضر در مسیر طبس - مشهد و بالعکس به مسافران گرامی خدمت‌رسانی می‌کنند. قطار سفیر در سه نوع کوپه‌ای 4 تخته، کوپه‌ای 6 صندلی و سالنی مسافران را جا‌به‌جا می‌کند. در سفر با سفیر کوپه‌ای چهار تخته، پذیرایی شامل چای و آب معدنی می‌شود. کوپه‌ها دارای دو نمایشگر برای تماشای فیلم می‌باشند. سفیر سالنی مانند سفیر چهار تخته مجهز به نمایشگر است و پذیرایی رایگان آن شامل چای و آب معدنی می‌شود. امکان ثبت سفارش غذا هنگام خرید بلیت برای قطار‌های سفیر وجود دارد.


قطار پارسی (کوپه‌ای  6 تخته)

قطار پارسی در مسیر قم - مشهد و بالعکس فعال می‌باشد. کوپه‌های قطار پارسی در دو نوع چهار و شش تخته بوده که امکانات متفاوتی در اختیار مهمان قرار می‌دهند. در سفر با پارسی کوپه‌ای چهار تخته، صبحانه سرو می شود و امکان رزرو غذا هنگام خرید بلیت وجود دارد. چای، آب معدنی، روزنامه و سرویس خواب به صورت رایگان در اختیار مهمان قرار می‌گیرد. کوپه چهار تخته مجهز به نمایشگر و Wi-Fi آفلاین می‌باشد. کوپه‌های پارسی شش تخته خدمات صبحانه، آب معدنی و روزنامه را به مسافران ارائه می‌دهند.
 

Loading ...