سفر به سبک بن ریل
کوپه دربست

کوپه دربست

چرا باید از امکان کوپه دربست استفاده کنیم؟

شاید بسیاری از شما با اصطلاح کوپه دربست در زمان خرید بلیت قطار روبرو شده باشید. اما معنای دقیق این اصطلاح چیست؟ بله ممکن است در نگاه اول، از اسمش مشخص باشد که به چه موضعی مرتبط است. اما باید بدانید که کوپه دربست شرایط و نکات ریز و درشت بسیاری دارد. شما می‌توانید با آشنا شدن با این نکات، نهایت استفاده را از کوپه‌های دربست قطار داشته باشید. به همین دلیل ما در بن ریل تصمیم گرفتیم تا به بررسی امکان کوپه دربست کردن بلیت قطار بپردازیم و شما را بیشتر با آن آشنا کنیم. اگر علاقه دارید از ویژگی‌های کوپه دربست بهرمند شوید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کوپه دربست در چه مواقعی کاربرد دارد؟

حتما برای شما پیش آمده که تعداد مسافران همراه خود، به اندازه نباشد که یک کوپه را به طور کامل پر کند. اما دوست داشته باشید که همچنان محیط خصوصی و شخصی خود را در کوپه داشته باشید. در این شرایط می‌توانید از امکان کوپه دربست استفاده کنید. کوپه دربست این امکان را به شما می‌دهد که با هزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه تر از خرید بلیت های اضافی، همچنان فضای شخصی خود را در قطار داشته باشید.

چرا کوپه دربست به صرفه‌تر است؟

از آن جایی که هزینه کوپه دربست، با کسر خدمات ایستگاهی و پذیرایی‌های داخل قطار محاسبه می‌شود، انتخاب بسیار مقرون به صرفه‌ای نسبت به تهیه یک بلیط جداگانه خواهد بود. نحوه محاسبه قیمت هر صندلی در کوپه دربست، با فرمول زیر محاسبه می‌شود.

هزینه‌ی خدمات عمومی*خدمات ارائه شده به مسافران هزینه بلیت قطارهزینه هر صندلی خالی در کوپه‌ی دربست

 

هزینه خدمات عمومی هر قطار نیز همان هزینه خدماتی ارائه شده به مسافران در ایستگاه راه‌آهن و پذیرایی اولیه در قطار است. اگر در کوپه‌ای که دربست کرده‌اید یک کودک زیر 1۲ وجود داشته باشد، باید هزینه‌ای معادل نصف مبلغ یک بلیت بزرگسال برای آن پرداخته شود. تعداد مجاز مسافرینی که بعد از دربست کردن کوپه می‌توان اضافه کرد، فقط یک نفر است. هزینه‌ای که برای این مسافر باید پرداخت شود، در داخل قطار و توسط رئیس قطار مشخص می‌شود.

 

چطور کوپه دربست را رزرو کنیم؟

خرید بلیط کوپه دربست در قطارهای بن ریل بسیار ساده است. شما می‌توانید از طریق سایت و یا اپلیکیشن بن ریل اقدام به خرید بلیت قطار و رزرو کوپه دربست کنید. برای این کار تنها کافی است که گزینه کوپه دربست را انتخاب کنید.

اگر شما قصد دارید از سایت بن ریل بلیط مورد نظر خود را همراه با کوپه در بست رزرو کنید باید هنگام وارد کردن اطلاعات بلیت قطار مورد نظر خود، گزینه «کوپه دربست باشد؟» را فعال کنید. ادامه فرآیند خرید تفاوت چندانی با بلیط‌های قطار به صورت معمولی ندارد و تنها کافی است اطلاعات مسافران را وارد کنید و سپس مجموع هزینه بلیت ها و کوپه دربست را پرداخت نمایید.

 

 

اگر قصد دارید بلیت خود را از اپلیکشن تلفن همراه شرکت بن ریل تهیه فرمائيد نیز می‌توانید با انتخاب گزینه «کوپه دربست می‌خواهم» و در مرحله وارد کردن اطلاعات سفر درخواست رزروخود را برای کوپه دربست ثبت کنید. در ادامه شما تنها باید قطار مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس اطلاعات مسافران را وارد سیستم کنید. در نهایت نیز باید هزینه بلیط‌ها را از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین یا حساب کاربری خود در بن ریل پرداخت کنید.

 

 

امکان خرید بلیت قطار و درخواست کوپه دربست در مراکز فروش شرکت بن ریل نیز وجود دارد. شما برای تهیه کوپه دربست به صورت حضوری تنها کافیست آن را به همکاران ما در مراکز فروش اعلام فرمایید تا آن‌ها این خدمت را به شما ارائه کنند.

شما به همین سادگی می‌توانید در قطاری که مناسب برنامه‌ریزی و بودجه سفر شما است، کوپه دربست تهیه کنید. البته واضح است که امکان دربست کردن کوپه در قطارهای اتوبوسی وجود ندارد. زیرا قطارهای اتوبوسی اساسا کوپه ندارد. نکته دیگری که نیازی نیست به آن اشاره کنیم این است که تعداد مسافران شما باید از ظرفیت کوپه کمتر باشد تا بتوانید از امکان کوپه دربست استفاده کنید.

نتیجه‌گیری: توضیح دادیم که امکان کوپه دربست چگونه می‌تواند به حفظ آرامش و حریم خصوصی شما کمک کند. در ادامه نیز به این موضوع اشاره کردیم که هزینه صندلی‌های خالی در کوپه دربست شده با چه فرمولی محاسبه می‌شود. امیدواریم که شما با مطالعه این مطلب بهتر متوجه شده باشید که چگونه کوپه دربست را رزرو کنید و به راحتی از آن استفاده کنید. اگر شما نیز قصد دارید بلیت قطار خود را از بن ریل تهیه کنید می‌توانید از سایت، اپلیکشن تلفن‌های همراه هوشمند و یا مراکز فروش حضوری اقدام به خرید بلیط مورد نظر خود کنید.

 

 

پرتخفیف ترین بلیت های بن ریل

پربازدیدترین مطالب

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

بن ریل یکی از بهترین ناوگان‌های ریلی کشور عزیزمان ایران را دارا می‌باشد که با ۱۳۱ دستگاه واگن مسافری نقش مهمی در حمل و نقل ریلی ایران ایفا می‌کند. ناوگان ریلی بن ریل جزء جوان‌ترین ناوگان‌های ریلی ایرا...
اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

نماد گردشگری شهر زنجان

نماد گردشگری شهر زنجان

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

Loading ...