سفر به سبک بن ریل
با بن ریل به کجاها سفر کنیم

با بن ریل به کجاها سفر کنیم

با بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

بن ریل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ریلی ایران است که هسته مرکزی آن در سال ۱۳۷۱ با نام راه آهن شرقی بنیاد پایه گذاری شد. اه‌آهن شرقی بنیاد که در حال حاضر با نام تجاری "بن ریل" شناخته می‌شود، در سال 1396 تعداد واگن‌های مسافربری خود را از 10 به 131 دستگاه رساند. هم‌اکنون بن ریل با مالکیت قطار‌های مسافری غزال، سروش، پرستو، پارسی و سفیر، 9% از سهم جا‌به‌جایی ریلی کشور و ظرفیت حمل 2 میلیون نفر مسافر در 6 محور اصلی را داراست. محورهای اصلی تحت پوشش قطارهای بن ریل به شرح زیر است:

  • محور خراسان: مسیرهای تهران - مشهد، مشهد - طبس
  • محور جنوب - خراسان: مسیر قم - مشهد
  • محور جنوب شرق - خراسان: کرمان - مشهد
  • محور شمال غرب - خراسان: مسیرهای زنجان - مشهد، قزوین- مشهد، همدان - مشهد
  • محور جنوب شرق: مسیرهای تهران - کرمان، تهران - بندرعباس، تهران - یزد
  • محور جنوب: مسیرهای اهواز - مشهد، خرمشهر - مشهد، تهران - اهواز، تهران - خرمشهر

شما مسافران عزیز می‌توانید در این مسیرها از خدمات متنوع بن ریل استفاده فرمائيد. در ادامه نیز قصد داریم تا به معرفی شهر‌های تحت پوشش قطارهای بن ریل بپردازیم تا شما بتوانید به راحتی درباره سفر به مقاصد با قطارهای بن ریل تصمصیم گیری گنید.

 

شهرهای تحت پوشش در محور خراسان:  محور خراسان یکی از پر ترددترین محورهای ریلی جمهوری اسلامی ایران است و از شهرهای بسیار مهمی عبور می‌کند. شما با تهیه بلیت قطارمسیر تهران به مشهد از شهرهای تهران، سمنان، شاهرود، نیشابور و مشهد عبور می‌کنید. هر یک از این شهرها از جاذبه‌های گردشگری مختلفی بهره می‌برند و شما می‌توانید همراه به بن ریل به این شهر‌ها سفر کنید.

 

 

در تصوری بالا مسیر حرکت قطارهای چهار ستاره غزال تهران به مشهد بن ریل را مشاهده می‌کنیم. شما می‌توانید ساعت حدودی ورود این قطار به حرکت از این شهر ها را نیز مشاهده کنید.

 


 

مسیر دوم در محور خراسان، مسیر مشهد به طبس می‌باشد. این قطار که مسیر نسبتا کوتاهی را طی می‌کند از شهر‌های مشهد، بجستان و طبس عبور می‌کند. شما می‌توانید زمان ورودی قطار سه ستاره مبله بن ریل را به این شهرها را در تصویر زیر مشاهده کنید.

 

شهرهای تحت پوشش در محور جنوب خراسان: شما می‌توانید با تهیه بلیت قطار این محور در مسیر قم به مشهد، که یکی از پرترددترین مسیرهای راه آهن ایران است. قطارهای چهار ستاره سروش بن ریل که وظیفه جابجایی مسافران در این مسیر را دارد از شهرهای قم، تهران، سمنان، شاهرود، نیشابور و مشهد عبور می‌کند. شما می‌توانید زمان تقریبی حضور قطار سروش را هنگام خرید بلیط قطار در سایت بن ریل مشاهده فرمائيد.

 

 

شهرهای تحت پوشش محور جنوب شرق، خراسان: مسیر اصلی این محور نیز از شهر مشهد شروع و در کرمان به پایان می‌رسد. شهرهای بین راهی این مسیر نیز عبارت اند از تربت حیدریه، طبس، بهاباد، مبارکه و زرند که نهایتا به شهر کرمان می‌رسند.

 

 

شما برنامه حرکت قطار چهار ستاره غزال را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید.

 

شهرهای تحت پوشش محور شمال غرب خراسان: این محور که شهرهایی مثل قزوین، همدان و زنجان را به مشهد متصل می‌کند نیز یکی از مهم‌ترین محورهای ریلی ایران است. شهرهای زنجان، قزوین، کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نیشابور، همدان و مشهد را تحت پوشش قرار می‌دهند و شما می‌توانید از طریق این محور به شهرهایی که ذکر کردیم سفر کنید.

 

شهرهای تحت پوشش محور جنوب شرق: این محور یکی از مهم‌ترین محورهای ریلی ایران است که مسیرهای بسیار زیادی را دارد. مسیرهای تهران - کرمان، تهران - بندرعباس، تهران یزد همگی مسیرهای پرترددی اند و شهرهای بسیار زیادی را پوشش می‌دهند. شما می‌توانید برای خرید بلیت قطار این مجور به سایت یا اپلیکیشن بن ریل مراجعه بفرمائيد.

 

 

مسیر تهران بندرعباس که یکی از بلندترین مسیرهای ریلی ایران است، شهرهای بزرگی مثل کاشان و یزد را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید با خرید بلیت قطار چهار ستاره غزال بن ریل خود را به این شهرها برسانید و از جاذبه‌های گردشگری آن لذت ببرید. سایر شهرهای تحت پوشش این مسیر را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید.

مسیر تهران به کرمان و تهران به یزد نیز تا حد بالایی شبیه به مسیر تهران بندر عباس می‌تواند. تنها تفاوت میان مسیر تهران به کرمان و مسیر تهران به بندعباس در شهرهای زرند و کرمان می‌باشد.

 

 

در تصویر بالا می‌توانید مسیر حرکت قطار تهران به کرمان را مشاهده کنید.

 

شهرهای تحت پوشش محور جنوب: این محور که از مسیرهای اهواز - مشهد، تهران - اهواز، تهران خرمشهر تشکیل می‌شود نیز شهرهای زیادی را برای سفر پوشش می‌دهد و شما می‌توانید با خرید بلیت قطار این محور مقاصد بسیاری را با قطار طی کنید.

 

 

در تصویر بالا می‌توانید شهرهای بین راهی مسیر اهواز به مشهد را مشاهده فرمائید. مهم‌ترین شهرهای بین راهی در این مسیر تهران و اراک می‌باشند که مسافران بسیاری دارند.

 

 

شهرهای بین راهی مسیر تهران به خرمشهر نیز به صورت بالا است و شما می‌توانید به وسیله قطارهای چهار ستاره غزال بن ریل به آن‌ها سفر کنید.

 

در این مقاله سعی کردیم با معرفی شهرهایی که قطارهای بن ریل از آن‌ها عبور می‌کنند، برای شما مسافران عزیز توضیح دهیم که می‌توانیم با قطارهای بن ریل به کدام شهرها سفر کنید. امیدواریم تا با آشنایی با این شهرها بتوانید به سادگی بلیت قطار تهیه کرده و با قطارهای بن ریل سفر کنید.

 

 

پرتخفیف ترین بلیت های بن ریل

پربازدیدترین مطالب

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

بن ریل یکی از بهترین ناوگان‌های ریلی کشور عزیزمان ایران را دارا می‌باشد که با ۱۳۱ دستگاه واگن مسافری نقش مهمی در حمل و نقل ریلی ایران ایفا می‌کند. ناوگان ریلی بن ریل جزء جوان‌ترین ناوگان‌های ریلی ایرا...
اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

نماد گردشگری شهر زنجان

نماد گردشگری شهر زنجان

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

Loading ...