سفر به سبک بن ریل
بهترین پیشنهاد برای سفرهای داخلی

بهترین پیشنهاد برای سفرهای داخلی

بهترین ایده‌ها برای سفرهای داخلی

سوال بسیاری از دوست داران سفر این است که به کدام مقاصد گردشگری سفر کنند و از خود می‌پرسند سفر کجا برم ؟ اما خوشبختانه باید بگوئيم که کشور عزیزمان، جمهوری اسلامی ایران، جاذبه‌های گردشگری بسیاری در خود جای داده که شما می‌توانید به سادگی از آن‌ها دیدن کنید. به همین دلیل در بن ریل تصمیم گرفتیم به بررسی یکی از بهترین ایده‌های ایرانگردی بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید به سادگی مقصد سفر خود را انتخاب کنید.

یکی از زیباترین مسیرهای ریلی ایران، مسیر تهران به بندرعباس است که از شهرهای بسیار زیبایی همچون کاشان، اردکان، یزد، بافق، سیرجان می‌گذرد و در نهایت به مقصد خود یعنی بندرعباس می‌رسد. این مسیر به شما کمک می‌کند تا یکی از زیباترین سفرهای زندگی خود را پشت سر بگذارید و از آن لذت ببرید. اما چگونه باید این کار را انجام داد؟ در ادامه همراه ما باشید تا با آن آشنا شوید.

 

مسیر حرکت قطار تهران به بندرعباس چگونه است؟


قطار چهار ستاره غزال که وظیفه جابجایی مسافران در مسیر تهران به بندرعباس و بالعکس را دارد،‌ از شهرهای محمدیه، کاشان، بادرود، اردکان، یزد، بافق، احمدآباد، خاتون آباد و سیرجان می‌گذرد. شما می‌توانید در تصویر زیر ساعت حدودی رسیدن قطار به هریک از این شهرها را نیز مشاهده کنید.

 

اولین توقف، شهر زیبای کاشان

احتمالا اولین توقف شما در کاشان باشد تا از امکان تاریخی این شهر زیبا دیدن کنید. همانطوری که در برنامه حرکت سفر قطار غزال تهران به بندرعباس مشاهده کردید، زمان تقریبی رسیدن شما به کاشان ساعت ۱۵ می‌باشد. شما می‌توانید بعد از ورود به کاشان، از اماکن دیدنی این شهر مثل باغ فین، حمام فین، مسجد جامع کاشان، مدرسه آقا بزرگ، خانه بروجردی‌ها، غار نیاسر، بازار سنتی کاشان و شهر زیر زمینی نوش آباد بازدید بفرمائيد. قطار بعدی بن ریل به صورت یک روز در میان مسیر تهران به بندرعباس را طی می‌کند پس شما برای بازدید از هر شهر بین راهی دو روز زمان دارید تا خود را به قطار بعدی برسانید.

 

 

مهم‌ترین مکان دیدنی کاشان باغ و حمام فین است که می‌توان از آن به عنوان نمونه‌ی کاملی از باغ‌های ایرانی نام برد. محوطه‌ی باغ فین آن چنان چشم‌نواز و مطبوع است که از گذشته‌های دور مورد توجه پادشاهان قرار داشته و در دوران دیگر حکمرانان تاریخ از جمله «آل بویه» و «ایلخانان» گسترش یافته و در برخی دوران نیز بازسازی شده است.

 

دومین توقف برای بازدید از یزد

دومین شهری که شما می‌توانید در آن توقف کنید تا از جاذبه‌های گردشگری آن جا استفاده کنید، یزد است. شما می‌توانید در یزد از مسجد جامع یزد، میدان وقت الساعت، میدان امیر چخماق، باغ دولت آباد، خانه لاری‌ها، مدرسه ضیائیه، ساباط و بادگیر، نخل امیرچخماق، آتشکده ورهرام، برج خاموشان، برج و باروی قدیم شهر، بقعه دوازده امام، موزه آب یزد، عمارت بوستان ناجی، عمارت قصر آینه یا موزه آینه و روشنایی، خانه تهرانی‌ها، بازار و حمام خان، خانه ملک التجار و میدان مارکار دیدن کنید.

هر کدام از این جاذبه‌های گردشگری می‌توانند شما را به توقف در شهر یزد تشویق کند و بهانه‌ای برای گردش در این شهر تاریخی باشند. اگر دوست داشته باشید می‌توانید در کنار بازدید از یزد سری هم به بافق بزنید تا از زیبایی‌های طبیعی آنجا نیز بهرمند شوید. شما برای بازدید شهر یزد نیز حداقل باید دو روز زمان اختصاص دهید تا بتوانید تمام جاذبه گردشگری این شهر را مشاهده کنید.

 

آخرین توقف، بندرعباس

ایستگاه آخر ما در سفر ایران گردی مان، بندرعباس است. شما در بندر عباس می‌توانید از خلیج همیشگی فارس لذت ببرید و از جاذبه‌های گردشگری مختلف این شهر بازدید کنید. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توانیم به حمام گله داری، مسجد گله داری، پل لاتیدان، برکه های باران، عمارت کلاه فرنگی، صید مشتا، قلعه فین و مسجد دلگشا اشاره کنیم. شما می‌توانید در بندرعباس از ماهی‌های بسیار لذیذ دریای جنوب نیز نوش جان کنید تا یک پایان دل انگیز برای سفر خود به ارمغان آورید.

 

و اما چگونه بلیت قطار تهران به بندر عباس را تهیه کنیم؟

شما برای تهیه بلیت قطار چهار ستاره غزال بن ریل از تهران به بندرعباس می‌توانید از سه روش متفاوت اقدام کنید. اولین روش خرید بلیت قطار در مراکز فروش حضوری بن ریل است. اما اگر شما وقت مراجعه به این مراکز را ندارید می‌توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن موبایلی بن ریل اقدام به خرید بلیت مورد نظر خود کنید.

برای خرید بلیط قطار در سایت یا اپلیکیشن بن ریل تنها کافی است مبدا، مقصد و تاریخ سفر مورد نظر خود را وارد کنید تا لیست قطارهای موجود را مشاهده کنید و از بین آن‌ها قطار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

پرتخفیف ترین بلیت های بن ریل

پربازدیدترین مطالب

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

بن ریل یکی از بهترین ناوگان‌های ریلی کشور عزیزمان ایران را دارا می‌باشد که با ۱۳۱ دستگاه واگن مسافری نقش مهمی در حمل و نقل ریلی ایران ایفا می‌کند. ناوگان ریلی بن ریل جزء جوان‌ترین ناوگان‌های ریلی ایرا...
اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

نماد گردشگری شهر زنجان

نماد گردشگری شهر زنجان

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

Loading ...