سفر به سبک بن ریل
با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

بن ریل یکی از بهترین ناوگان‌های ریلی کشور عزیزمان ایران را دارا می‌باشد که با ۱۳۱ دستگاه واگن مسافری نقش مهمی در حمل و نقل ریلی ایران ایفا می‌کند. ناوگان ریلی بن ریل جزء جوان‌ترین ناوگان‌های ریلی ایران می‌باشد. اکثر قطارهای بن ریل کمتر از ۱۰ سال سن دارند که سالانه حدود یک و نیم تا دو میلیون مسافر با آن‌ها جابجا می‌شوند.

اما قطار کرخه کدام قطار است و با آن به کدام مقاصد می‌توانیم سفر کنیم؟ در ادامه قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم. پس همراه ما باشید تا یک سفر ماجراجویانه با قطار کرخه بن ریل داشته باشیم.

 

قطار کرخه بن ریل کدام قطار است؟

شاید برای اهالی سفر با قطار نام قطار کرخه چندان آشنا نباشد. البته که حق دارید این نام را نشنیده باشید؛ زیرا  راه آهن جمهوری اسلامی ایران به تازگی نام این قطار را از پرستو به کرخه تغییر داده است. همچنین قطار پرستو به این دلیل به قطار کرخه تغییر نام داد که دو مقصد اصلی آن اهواز و خرمشهر بودند.

قطار پرستو یا همان قطار کرخه که یکی از مشهورترین قطارهای مسافربری ایران می باشد و به کوپه‌های چهار تخته تقسیم شده و آماده پذیرایی از مسافران است. قطار کرخه با ارائه بهترین خدمات و قیمت مقرون به صرفه توانسته جایگاه خود را بین مسافران قطار به دست آورد.

قطار پرستو سابق یا همان قطار کرخه فعلی در چهار مسیر پر تردد، رفت و آمد می‌کند. این مسیرها عبارت اند از: اهواز به مشهد و بالعکس، خرمشهر به مشهد و بالعکس، تهران به اهواز و بالعکس، تهران به خرمشهرو بالعکس. اما تنها نباید به مبدا و مقصد این قطار توجه کرد، بلکه باید به مقاصد جذاب بین راهی هم نیم نگاهی داشت. پس در ادامه به بررسی مقاصد بین راهی این قطار محبوب می‌پردازیم.

چه مقاصدی با قطار کرخه قابل دسترسی اند؟

همانطور که گفتیم قطار کرخه یا همان قطار پرستوی سابق در چهار مسیر پرطرفدار اهواز به مشهد، خرمشهر به مشهد، تهران به اهواز و تهران به خرمشهر رفت و آمد می‌کند. اما در بین این مسیرها از شهرهای دیگری نیز عبور می‌کند. هر کدام از این شهرها می‌تواند مقصدی جذاب برای اهل سفر باشد. پس شهرهای بزرگ بین راهی هر مسیر این قطار یعنی قطار کرخه را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

  • مسیر تردد قطار کرخه از تهران به خرمشهر: شما در این مسیر پس از حرکت از تهران به شهر مذهبی قم خواهید رسید و می‌توانید در قم مشغول به زیارت حضرت معصومه شوید. اما شما می‌توانید مسیر سفر خود را ادامه دهید تا به پایتخت صنعتی ایران، اراک برسید. یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر به اراک نیز می‌تواند همین قطار کرخه باشد. زیرا شما می‌توانید با قیمتی مقرون به صرفه و با سادگی هرچه تمام‌تر خود را از تهران به اراک برسانید. شهرهای بعدی پس از اراک، شازند، ازنا و درود می‌باشد. هر کدام ار این سه شهر می‌تواند جاذبه‌های گردشگری فراوانی برای شما داشته باشند. بعد از عبور از این سه شهر شما تقریبا نیمی از مسیر را پشت سر گذاشته‌اید و تنها شهرهای سپید دشت، اندیمشک، اهواز و خرمشهر پیش روی شما است. با تهیه بلیت قطار کرخه می‌توانید در تمامی این شهرها اقدام به خروج یا ورود به قطار بکنید.
  • مسیر تردد قطار کرخه از اهواز به مشهد: این قطار پس از حرکت از اهواز از شهرهای اندیمشک، سپید دشت، درود، ازنا، شازند عبور می‌کند تا به تهران برسد. هر کدام از این پنج شهر جزء زیباترین شهرهای ایران می‌باشند و می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای علاقمندان گردشگری در ایران باشد. بعد از اینکه قطار پرستو به تهران رسید، مسیر حرکتی قطار از این نقطه به بعد مشابه مسیر حرکت تمامی قطارهای مسیر تهران به مشهد می‌باشد. یعنی شما می‌توانید با قطار کرخه یا همان قطار پرستوی سابق به مقصدهایی مثل سمنان، شاهرود، نیشابور و در نهایت به مشهد سفر کنید. البته این شهرها تنها شهرهای بزرگ بین راهی این مسیر قطار کرخه می‌باشند و شما می‌توانید با خرید بلیت قطار کرخه به مقاصد بسیار دیگری نیز سفر کنید.

هر کدام از این شهرها می‌تواند یک مقصد جذاب برای مسافران باشد. به خصوص سفر با قطار که می‌تواند یکی از ماندگارترین خاطرات هر مسافری باشد. شما نیز می‌توانید با تهیه بلیت قطار کرخه از سایت بن ریل، این خاطرات خوش رای برای خود رقم بزنید. امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید در تهیه بلیت قطار مورد نظر خود به راحتی تصمیم بگیرید.

پرتخفیف ترین بلیت های بن ریل

پربازدیدترین مطالب

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

با قطار کرخه بن ریل به کجاها سفر کنیم؟

بن ریل یکی از بهترین ناوگان‌های ریلی کشور عزیزمان ایران را دارا می‌باشد که با ۱۳۱ دستگاه واگن مسافری نقش مهمی در حمل و نقل ریلی ایران ایفا می‌کند. ناوگان ریلی بن ریل جزء جوان‌ترین ناوگان‌های ریلی ایرا...
اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

اربعین امسال، بن ریل همراه عاشقان کربلا

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

غزال بن ریل راحت ترین، ارزانترین و با کیفیت ترین قطار

نماد گردشگری شهر زنجان

نماد گردشگری شهر زنجان

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

بایدها و نبایدهای سفر با قطار

Loading ...